Minerały - Bliźnięta

Chlorek potasu - znak 03

Produkt wytworzony w 100% z wyciągów roślinnych. Minerał dla znaku Bliźniąt. POTASIUM CHLORIDE - chlorek potasu.

€ 19.99

PLN
$
£

Wysyłka: Na podstawie adresu dostawy

Kategoria: Suplementy

Zodiak: Bliźnięta

Waga: 100 g

Pojemność: 100 ml

Dobierz pozostałe minerały dla swojej daty urodzenia.

Oblicz brakujące minerały

Suplement diety

Sposób przyrządzania i suplementacji:

1 miarkę (5g) proszku rozpuścić w szklance ciepłej wody.
Stosować raz na dobę, po posiłku. W trakcie suplementacji wypijać nie mniej niż 1 litr wody dziennie.
 

Data przydatności do spożycia:

24 miesiące od daty produkcji (datę i numer partii umieszczono na opakowaniu).
Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C), w suchym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.
Po otwarciu opakowania produkt należy spożyć w ciągu 6 miesięcy.

TWOJE 3 minerały, które są najbardziej potrzebne dla organizmu właściciela horoskopu, to okres brakujących miesięcy do końca roku, w których matka nie nosiła ciąży. 
 

Skład (INCI):

inulina (inulina), maltodekstryna (maltodekstryna), Kalium Chloridum (chlorek potasu - E508), naturalny aromat pomarańczowy.

Minerał dla znaku Bliźniąt

POTASIUM CHLORIDE chlorek potasu

Newralgiczne części ciała, które narażone są na dolegliwości spowodowane brakiem chlorku potasu:

Ramiona, ręce, płuca, opłucna, węzły chłonne, wszystkie włókna i tkanki, oskrzela.

Tchawica, przełyk, prawy, górny płat płuca, prawy, dolny płat płuca, lewy, górny płat płuca, lewy, dolny płat płuca, wierzchołek-szczyt płuc, oskrzela, tętnica płucna, wnęka płucna, gruczoł grasicy, śluz tchawiczny, żyły płucne, obojczyk, łopatka, opłucna, pierwsze żebro, drugie żebro, mięśnie krtani, trzecie żebro, mięśnie ręki, górna część ręki/ramię, główka kości barkowej, ramieniowej, wyrostek łokciowy (tylny), kość promieniowa, kości nadgarstka i przegubu, palce, kości śródręcza, czwarte żebro, piąte żebro.

Znaku Bliźniąt - ekspresja

Jedną z głównych cech ludzi urodzonych w znaku Bliźniąt jest ekspresja. Sól komórkowa - chlorek potasu jest składnikiem mineralnym krwi tworzącym włóknik i rozprowadzającym go po tkankach ciała.

Występuje w każdej komórce, szczególnie w czerwonych ciałkach krwi. Przeciwdziałająca stanom kataralnym błon śluzowych (zapaleniom błon śluzowych), skłonności do nadwagi. Soli tej nie należy mylić z chloranem potasu, który jest trucizną (wzór chemiczny KClO3).

Cząsteczki chlorku potasu pełnią wiodącą rolę w chemii życia w zakresie rozprowadzania włóknika w organizmie ludzkim. Gdy cząsteczki chlorku potasu spadają poniżej wymaganego poziomu, włóknik gęstnieje, powodując zapalenie opłucnej, zapalenie płuc, nieżyt, błonicę itd.

Ryzyko zatrzymania akcji serca

Ryzyko zatrzymania akcji serca

Gdy w wyniku krążenia nie udaje się pozbyć zgęstniałego włóknika poprzez gruczoły lub błonę śluzową, może nastąpić zatrzymanie akcji serca.

Embolus to łacińskie słowo oznaczające czop zatorowy - zatem śmierć z powodu czopu zatorowego lub „niewydolności serca” może oznaczać, że akcja serca została zatrzymana przez grudki włóknika zatykające przedsionki i komory serca.

Powstanie soli nieorganicznej - chlorek potasu


Biochemia sugeruje, że włóknik nie może powstać bez soli nieorganicznej o nazwie chlorek potasu, a pożądana ilość włóknika nie jest możliwa do uzyskania we krwi bez właściwego poziomu tej soli komórkowej. Fibryna, czyli włóknik, powstaje z połączenia określonych substancji włóknisto-plastycznych (albuminoidów), ale połączenie to nie może zajść, gdy brak cząsteczek chlorku potasu.

Krew w arteriach zawiera go mniej, a limfa jeszcze mniej. W wydzielinach powodowanych stanem zapalnym znajdujemy fibrynę np. w opłucnej czy otrzewnej i w błonie śluzowej, jak ma to miejsce podczas nieżytu, błonicy, zapalenia tchawicy, oskrzeli i krtani itd. We wszelkich stanach zapalnych fosforan żelaza należy podawać zamiennie z chlorkiem potasu, gdyż cząsteczki żelaza przenoszą tlen, którego brakuje, gdy równowaga zostaje zakłócona przez odpływ włóknika. Chlorek potasu, wpływając na niektóre albuminoidy, przy udziale tlenu, ma duże znaczenie w procesie powstawania fibryny. Biały lub szary nalot na języku lub migdałkach może być włóknikiem, który stał się niefunkcjonalny z powodu niedoboru chlorku potasu i tlenu.

Znajdujemy też włóknik w białych, gęstych wydzielinach śluzowych i flegmowych z dowolnej błony śluzowej, a także gdy łuszczy się skóra, co w wyglądzie przypomina mąkę.

Ten sam czynnik powoduje powiększenie we wszystkich miękkich obrzękach. Twardy obrzęk może być spowodowany solami wapnia i czystym białkiem lub krzemionką.


Chlorek potasu - sól komórkowa Bliźniąt

Chlorek potasu to sól komórkowa Bliźniąt. Bliźnięta rządzą płucami, oskrzelami, barkami, ramionami i rękoma oraz centralnym układem nerwowym. Kali Muriaticum jest solą komórkową niezbędną w składzie większości komórek ciała z wyjątkiem komórek kostnych i pomaga zachować ich kształt.

Symptomami niedoboru chlorku potasu moga być zatory w oskrzelach, nadmierna wydzielina z nosa i zatok, opuchnięte węzły chłonne, rozpatruje się również jego wpływ na występowanie takich chorób jak świnka i angina. Chroniczne zapalenie membran śluzowych ma miejsce, gdy ciało nie jest w stanie rozkładać składników odżywczych, których się pozbywa w formie śluzu.

Chlorek potasu rozkłada śluz i pozwala ciału na stworzenie nowych tkanek ze składników odżywczych zawartych w pożywieniu. Chlorek potasu jest kluczowym składnikiem mięśni, komórek nerwowych, krwi, membran śluzowych i komórek mózgowych. We krwi minerał ten pomaga tworzyć włókna.

Fosforan wapnia

Fosforan wapnia

Przy niedoborze włóknika we krwi może pojawiać się biała, gęsta wydzielina.

Wraz z fosforanem wapnia, sól ta polecana jest osobom w okresie rekonwalescencji. Wskazane jest jej przy chorobach ucha i gardła, dobrze się sprawdza zwłaszcza w przypadku anginy.

Często używa się chlorku potasu w połączeniu z fosforanem żelaza przy bólach głowy, gorączce, wrzodach, krwotokach, kaszlu i jęczmieniu na oku.

Często zadawane pytania

Proponujemy dwie opcje przyjmowania soli.

Co dziennie mieszając wszystkie minerały - wtedy każdego powinno być około 1.6 grama.
Drugą opcją jest przyjmowanie na przemian w dawce 5 gram dla jednej soli każdego dnia.
 
Ważne aby nie przekraczać dziennej dawki 5 gramów.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jakich minerałów potrzebujesz, użyj Kalkulatora, który na podstawie daty urodzenia oraz czasu trwania ciąży dobierze idealny dla Ciebie zestaw suplementów.

Kalkulator obliczający brakujące minerały uwzględnia przesunięcia w kalkulacji znaków zodiaku Astrologii Wedyjskiej i zachodniej.

Oblicz brakujące minerały

Tak, można podawać w standardowej dawce 5 gram.

Ostrzeżenie

Suplement diety nie zastępuje zróżnicowanego sposobu odżywiania się i zdrowego trybu życia.

Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Produkt zawiera sole mineralne wspomagające procesy fizjologiczne w organizmie. Działają one na poziomie komórkowym i są czynnikiem wspomagającym funkcjonowanie komórek.
Sole te uczestniczą w procesach metabolicznych i biorą udział w przyswajaniu substancji zawartych w żywności przyjmowanej w codziennej diecie.

Zobacz także

€ 33.00
€ 138.01
€ 188.01

Recenzje produktu

Agnieszka
2022-01-31
Ocena produktu 6/6
minerał stosuję od września 2020, skutecznie wspomaga układ oddechowy a wcześniej częsty nieżyt nosa.
Karol
2021-06-26
Ocena produktu 6/6
Bardzo dobry produkt, fajnie się rozpuszcza, łatwy w użyciu, prosty w przygotowaniu. Polecam.
Cezary
2021-10-28
Ocena produktu 6/6
W trakcie testowania:)
Jacek
2022-12-08
Ocena produktu 5/6
Lux